Piper Spring Caps Volvo B18
124,78 €
Piper Camshaft Toyota 1.6L 16v 4A-GE Rally
1 083,40 €
Piper Camshaft Toyota 1.6L 16v 4A-GE Ultimate Road
1 083,40 €
Esgotado
REF:
TOY16VBP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – 4A-GE |
| Duration Exhaust | 288 deg |
| Duration Intake | 288 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2800-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.36 mm |
| TDC Intake Lift | 2.41 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 38 deg |
| Timing Intake | 38 – 70 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.89 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 8.94 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Toyota 1.6L 16v 4A-GE Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.