Piper Camshaft Toy 2JZ Non VVTI Exh Cam With Gear Fast Road
1 276,42 €
Esgotado
REF:
TOY2JZBP270GE
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.97 mm |
| TDC Intake Lift | 1.02 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 22 deg |
| Timing Intake | 22 – 62 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.00 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 9.50 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Toy 2JZ Non VVTI Exh Cam With Gear Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.