Piper Camshaft Subaru FA20/Toyota 4U-GS Ultimate Road
1 634,47 €
Esgotado
REF:
SUBFA20BP285
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Subaru, Toyota |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4U-GSE, 2.0L 16v – FA20 |
| Duration Exhaust | 266 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| TDC Exhaust Lift | 0.94 mm |
| TDC Intake Lift | 1.27 mm |
| Timing Exhaust | 63 – 23 deg |
| Timing Intake | 26 – 66 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.18 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.30 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.13 mm |
| Valve Intake Lift | 11.99 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Subaru FA20/Toyota 4U-GS Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.