Piper Camshaft Rover K Series 16v Ultimate Road
1 027,39 €
Esgotado
REF:
ARKBP285HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 274 deg |
| Duration Intake | 274 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2500-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.98 mm |
| TDC Intake Lift | 2.23 mm |
| Timing Exhaust | 67 – 27 deg |
| Timing Intake | 29 – 65 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.00 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.00 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover K Series 16v Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.