Piper Camshaft Rover 4.0/4.6L V8 (Short Nose) Fast Road
623,45 €
Esgotado
REF:
V846BP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 274 deg |
| Duration Intake | 274 deg |
| Full Exhaust Lift | 112 deg |
| Full Intake Lift | 112 deg |
| Power Band | 1000-5500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.35 mm |
| TDC Intake Lift | 1.19 mm |
| Timing Exhaust | 69 – 25 deg |
| Timing Intake | 25 – 69 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.08 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.08 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover 4.0/4.6L V8 (Short Nose) Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.