Piper Camshaft Renault 1.8L 16v F7P Clio Williams Fast Road
1 055,38 €
Esgotado
REF:
RW16VBP270HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Renault |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – F7P |
| Duration Exhaust | 274 deg |
| Duration Intake | 282 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1800-6800 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.50 mm |
| TDC Intake Lift | 2.08 mm |
| Timing Exhaust | 67 – 27 deg |
| Timing Intake | 31 – 71 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.16 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.41 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Renault 1.8L 16v F7P Clio Williams Fast Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Renault 1.8L 16v F7P Clio Williams Fast Road
978,07 €
Esgotado
REF:
RW16VBP270HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Renault |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – F7P |
| Duration Exhaust | 274 deg |
| Duration Intake | 282 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1800-6800 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.50 mm |
| TDC Intake Lift | 2.08 mm |
| Timing Exhaust | 67 – 27 deg |
| Timing Intake | 31 – 71 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.16 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.41 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Renault 1.8L 16v F7P Clio Williams Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.