Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Ult. Road
978,07 €
1 em stock
REF:
GTI6BP285HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – XU10J4RS |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Package Height | 84,00 mm |
| Package Length | 569,00 mm |
| Package Weight | 4998.00 g |
| Package Width | 123,00 mm |
| Power Band | 2000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.60 mm |
| TDC Intake Lift | 1.82 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 22 deg |
| Timing Intake | 24 – 60 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.87 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Ult. Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Ult. Road
1 055,38 €
1 em stock
REF:
GTI6BP285HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – XU10J4RS |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Package Height | 84,00 mm |
| Package Length | 569,00 mm |
| Package Weight | 4998.00 g |
| Package Width | 123,00 mm |
| Power Band | 2000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.60 mm |
| TDC Intake Lift | 1.82 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 22 deg |
| Timing Intake | 24 – 60 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.87 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Ult. Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.