Piper Camshaft Peugeot/Citroen 1.6 16v TU5JP4 Rally
1 055,38 €
Esgotado
REF:
SAX16BP300HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – TU5JP4 |
| Duration Exhaust | 274 deg |
| Duration Intake | 274 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 3500-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.43 mm |
| TDC Intake Lift | 2.73 mm |
| Timing Exhaust | 63 – 31 deg |
| Timing Intake | 33 – 61 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.93 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.93 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 1.6 16v TU5JP4 Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.