Piper Camshaft Peugeot/Citroen 1.6 16v TU5JP4 Race
1 055,38 €
Esgotado
REF:
SAX16BP320MB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – TU5JP4 |
| Duration Exhaust | 292 deg |
| Duration Intake | 292 deg |
| Full Exhaust Lift | 104 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 4200-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.24 mm |
| TDC Intake Lift | 4.29 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 42 deg |
| Timing Intake | 42 – 70 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 12.16 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 12.21 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 1.6 16v TU5JP4 Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.