Piper Camshaft Peugeot/Citroen 1.6 16v TU5JP4 Fast Road
1 055,38 €
Esgotado
REF:
SAX16BP270TB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – TU5JP4 |
| Duration Exhaust | 260 deg |
| Duration Intake | 248 deg |
| Full Exhaust Lift | 112 deg |
| Full Intake Lift | 112 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.83 mm |
| TDC Intake Lift | 0.74 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 18 deg |
| Timing Intake | 12 – 56 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 9.33 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 9.30 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 1.6 16v TU5JP4 Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.