Piper Camshaft Peugeot/Citroen 1.4L TU3 Alloy Block Group A
497,36 €
Esgotado
REF:
P13GPA1B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 304 deg |
| Duration Intake | 304 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 2500-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 76 – 48 deg |
| Timing Intake | 48 – 76 deg |
| Type | Group A |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.42 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 10.42 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 1.4L TU3 Alloy Block Group A” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.