Piper Camshaft Peu/Citr 306 1.9L Turbo Diesel Fast Road
597,26 €
Esgotado
REF:
PEUGTDBP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 244 deg |
| Duration Intake | 236 deg |
| Full Intake Lift | 112 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.68 mm |
| TDC Intake Lift | 0.56 mm |
| Timing Exhaust | 54 – 10 deg |
| Timing Intake | 6 – 50 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.47 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.26 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.40 mm |
| Valve Intake Lift | 8.90 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peu/Citr 306 1.9L Turbo Diesel Fast Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Peu/Citr 306 1.9L Turbo Diesel Fast Road
644,45 €
Esgotado
REF:
PEUGTDBP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 244 deg |
| Duration Intake | 236 deg |
| Full Intake Lift | 112 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.68 mm |
| TDC Intake Lift | 0.56 mm |
| Timing Exhaust | 54 – 10 deg |
| Timing Intake | 6 – 50 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.47 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.26 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.40 mm |
| Valve Intake Lift | 8.90 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peu/Citr 306 1.9L Turbo Diesel Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.