Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 244 deg |
| Duration Intake | 240 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-6800 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.26 mm |
| TDC Intake Lift | 0.44 mm |
| Timing Exhaust | 52 – 12 deg |
| Timing Intake | 10 – 50 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 8.72 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 8.81 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel Z18XE Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.