Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Fast Road
1 007,39 €
Esgotado
REF:
A16VBP270HTB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – C20LET, 2.0L 16v – C20XE |
| Additional Info | Short Exhaust Camshaft Optional |
| Duration Exhaust | 256 deg |
| Duration Intake | 256 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1800-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.81 mm |
| TDC Intake Lift | 0.81 mm |
| Timing Exhaust | 58 – 18 deg |
| Timing Intake | 18 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 9.45 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 9.45 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.