Piper Camshaft Nissan RB26DETT Ultimate Road
1 260,88 €
1 em stock
REF:
NSKYBP285MB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.6L 24v – RB26DETT |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Package Height | 86,00 mm |
| Package Length | 720,00 mm |
| Package Weight | 6638.00 g |
| Package Width | 123,00 mm |
| Power Band | 2300-7600 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.43 mm |
| TDC Intake Lift | 1.48 mm |
| Timing Exhaust | 60 – 24 deg |
| Timing Intake | 24 – 60 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.68 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 8.73 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Nissan RB26DETT Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.