Piper Camshaft Mitsubishi 4B11T Evo 10 Ultimate Road
1 160,46 €
Esgotado
REF:
MITS10BP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4B11T |
| Duration Exhaust | 240 deg |
| Duration Intake | 268 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| TDC Exhaust Lift | 1.17 mm |
| TDC Intake Lift | 1.68 mm |
| Timing Exhaust | 50 – 10 deg |
| Timing Intake | 24 – 64 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.00 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 11.10 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Mitsubishi 4B11T Evo 10 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.