Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Mini |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – W11B16 |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 282 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 3800-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 64 – 24 deg |
| Timing Intake | 31 – 71 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 8.89 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.69 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Mini 1.4/1.6L Tritec Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.