Piper Camshaft Mini 1.4/1.6L Tritec Fast Road
574,40 €
Esgotado
REF:
MINIBP270SCB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Mini |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – W11B16 |
| Duration Exhaust | 248 deg |
| Duration Intake | 256 deg |
| Full Intake Lift | 112 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 56 – 12 deg |
| Timing Intake | 16 – 60 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 8.89 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 9.14 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Mini 1.4/1.6L Tritec Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.