Piper Camshaft Lotus 8v Twin Cam Fast Road
1 039,07 €
Esgotado
REF:
LOTBP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Lotus |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – Twin Cam |
| Duration Exhaust | 270 deg |
| Duration Intake | 270 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1500-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.96 mm |
| TDC Intake Lift | 2.00 mm |
| Timing Exhaust | 65 – 25 deg |
| Timing Intake | 25 – 65 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.89 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 8.94 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Lotus 8v Twin Cam Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.