Piper Camshaft Kit VAG 2.8/2.9L VR6 12v
1 410,32 €
Piper Camshaft Kit VAG 2.8/2.9L VR6 12v
1 410,32 €
Piper Camshaft Kit VAG 2.8/2.9L VR6 12v
1 410,32 €
1 em stock
REF:
KBVR6285H
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshaft Kits |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8/2.9L 12v – VR6 |
| Camshaft Included | VR6BP285HB |
| Duration Exhaust | 276 deg |
| Duration Intake | 276 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Package Height | 90,00 mm |
| Package Length | 585,00 mm |
| Package Weight | 5538.00 g |
| Package Width | 237,00 mm |
| Power Band | 2500-6800 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.64 mm |
| TDC Intake Lift | 2.64 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 30 deg |
| Timing Intake | 30 – 66 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 11.43 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 11.43 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Kit VAG 2.8/2.9L VR6 12v” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.