Piper Camshaft Jaguar XJ6 3.8/4.2L 6-Cyl Ultimate Road
1 300,57 €
Esgotado
REF:
JAG6BP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.74 mm |
| TDC Intake Lift | 2.79 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 30 deg |
| Timing Intake | 30 – 70 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.38 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 11.43 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Jaguar XJ6 3.8/4.2L 6-Cyl Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.