Piper Camshaft Ford 2.9L V6 Cologne Fast Road
513,38 €
Esgotado
REF:
V629BP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 268 deg |
| Full Intake Lift | 111 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.96 mm |
| TDC Intake Lift | 1.01 mm |
| Timing Exhaust | 65 – 23 deg |
| Timing Intake | 23 – 65 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.50 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.24 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.45 mm |
| Valve Intake Lift | 10.24 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 2.9L V6 Cologne Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.