Piper Camshaft Ford 2.3L EcoBoost Rally
1 193,31 €
Esgotado
REF:
FECO23BP300B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 2.3L 16v – EcoBoost |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Exhaust Lift | 104 deg |
| Full Intake Lift | 129 deg |
| Power Band | 3000-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.08 mm |
| TDC Intake Lift | 0.23 mm |
| Timing Exhaust | 58 – 30 deg |
| Timing Intake | 7 – 85 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.305 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.80 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.254 mm |
| Valve Intake Lift | 11.25 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 2.3L EcoBoost Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.