Piper Camshaft Ford 2.3/2.8L V6 Cologne Carb Ultimate Road
513,38 €
Esgotado
REF:
V623BP285LB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 282 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2200-6800 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.57 mm |
| TDC Intake Lift | 1.83 mm |
| Timing Exhaust | 64 – 28 deg |
| Timing Intake | 33 – 69 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.24 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 10.57 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 2.3/2.8L V6 Cologne Carb Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.