Piper Camshaft Ford 1.8L/2.0L 16v Zetec Silver Top Race
1 027,39 €
Esgotado
REF:
ZETABP320MB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – Zetec |
| Duration Exhaust | 284 deg |
| Duration Intake | 290 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 3500-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.92 mm |
| TDC Intake Lift | 3.60 mm |
| Timing Exhaust | 68 – 36 deg |
| Timing Intake | 41 – 69 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.79 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 12.29 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.8L/2.0L 16v Zetec Silver Top Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.