Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Race
368,93 €
Esgotado
REF:
XFBP320B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 325 deg |
| Duration Intake | 325 deg |
| Full Intake Lift | 103 deg |
| Power Band | 4000-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.52 mm |
| TDC Intake Lift | 4.52 mm |
| Timing Exhaust | 85.5 – 59.5 deg |
| Timing Intake | 59.5 – 85.5 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.356 mm |
| Valve Exhaust Lift | 12.52 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.356 mm |
| Valve Intake Lift | 12.52 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.