Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Race
368,93 €
Esgotado
REF:
XFA6B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 324 deg |
| Duration Intake | 324 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| TDC Exhaust Lift | 3.86 mm |
| TDC Intake Lift | 3.91 mm |
| Timing Exhaust | 88 – 56 deg |
| Timing Intake | 56 – 88 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.45 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.37 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.40 mm |
| Valve Intake Lift | 10.42 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.