Piper Camshaft BMW 2.5/3.5 6 CYL M30 Ultimate Road
840,58 €
Esgotado
REF:
BMWL6BP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.5L 12v – M30B35 – Alpina, 3.5L 24v – M30B35 – M88 |
| Additional Info | Pre-Motronic, Motronic 1, Motronic 2 |
| Duration Exhaust | 288 deg |
| Duration Intake | 288 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2200-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 74 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 74 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.16 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 10.16 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMW 2.5/3.5 6 CYL M30 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.