Piper Camshaft BMW 2.0/2.3/2.5 E30 6 CYL M20 Fast Road
840,58 €
Esgotado
REF:
BMWS6BP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 2.5L 12v – M20B25 |
| Duration Exhaust | 274 deg |
| Duration Intake | 274 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 67 – 27 deg |
| Timing Intake | 27 – 67 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.41 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 10.41 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMW 2.0/2.3/2.5 E30 6 CYL M20 Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.