Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 276 deg |
| Duration Intake | 276 deg |
| Full Exhaust Lift | 107 deg |
| Full Intake Lift | 107 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.90 mm |
| TDC Intake Lift | 2.16 mm |
| Timing Exhaust | 65 – 31 deg |
| Timing Intake | 31 – 65 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.23 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 10.29 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMC B Series MGA/MGB Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.