Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 320 deg |
| Duration Intake | 320 deg |
| Full Exhaust Lift | 103 deg |
| Full Intake Lift | 103 deg |
| Power Band | 4000-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.04 mm |
| TDC Intake Lift | 4.04 mm |
| Timing Exhaust | 83 – 57 deg |
| Timing Intake | 57 – 83 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.67 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 10.67 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMC A Series Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.