Piper Camshaft BMC A Series Race
452,97 €
Piper Camshaft BMC A Series Race
452,97 €
Piper Camshaft BMC A Series Race
452,97 €
Esgotado
REF:
MET649B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 300 deg |
| Duration Intake | 300 deg |
| Full Exhaust Lift | 102.5 deg |
| Full Intake Lift | 102.5 deg |
| Power Band | 3000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.22 mm |
| TDC Intake Lift | 3.27 mm |
| Timing Exhaust | 73 – 48 deg |
| Timing Intake | 48 – 73 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.42 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.21 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.37 mm |
| Valve Intake Lift | 10.16 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMC A Series Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.