Piper Camshaft Austin Healey 3000 Ultimate Road
861,28 €
Esgotado
REF:
AH3BP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 288 deg |
| Duration Intake | 288 deg |
| Full Exhaust Lift | 105 deg |
| Full Intake Lift | 105 deg |
| Power Band | 1600-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.02 mm |
| TDC Intake Lift | 2.66 mm |
| Timing Exhaust | 74 – 34 deg |
| Timing Intake | 39 – 69 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.64 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 10.69 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Austin Healey 3000 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.