Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 328 deg |
| Duration Intake | 328 deg |
| Full Exhaust Lift | 102 deg |
| Full Intake Lift | 102 deg |
| Power Band | 3000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 5.34 mm |
| TDC Intake Lift | 5.53 mm |
| Timing Exhaust | 87 – 61 deg |
| Timing Intake | 62 – 86 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.45 mm |
| Valve Exhaust Lift | 13.86 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.40 mm |
| Valve Intake Lift | 13.91 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Austin Healey 3000 Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.