Piper Camshaft Audi 5 CYL 10v Fast Road
863,93 €
1 em stock
REF:
AUD5BP270HTB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 268 deg |
| Full Exhaust Lift | 112 deg |
| Full Intake Lift | 112 deg |
| Package Height | 63,00 mm |
| Package Length | 570,00 mm |
| Package Weight | 3352.00 g |
| Package Width | 84,00 mm |
| Power Band | 1500-6000 rpm |
| Timing Exhaust | 66 – 22 deg |
| Timing Intake | 22 – 66 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.32 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.66 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.27 mm |
| Valve Intake Lift | 10.71 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Audi 5 CYL 10v Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.