Piper Camshaft Alfa Romeo 75/155/164 2.0 TS 8v Rally
1 099,30 €
Esgotado
REF:
ALFR20BP300B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 300 deg |
| Duration Intake | 300 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 103 deg |
| Power Band | 2800-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.17 mm |
| TDC Intake Lift | 4.57 mm |
| Timing Exhaust | 76 – 44 deg |
| Timing Intake | 47 – 73 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 12.13 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 12.19 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Alfa Romeo 75/155/164 2.0 TS 8v Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.