Piper Camshaft Alfa Romeo 75/155/164 2.0 TS 8v Fast Road
1 099,30 €
Esgotado
REF:
ALFR20BP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 278 deg |
| Duration Intake | 278 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.34 mm |
| TDC Intake Lift | 2.97 mm |
| Timing Exhaust | 67 – 31 deg |
| Timing Intake | 31 – 67 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.15 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 11.29 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Alfa Romeo 75/155/164 2.0 TS 8v Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.