PAC Ford 4.6L 4V .500 lift Ovate Beehive Valve Spring
16,92 €
Esgotado
REF:
PAC-1223
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | PAC |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| GTIN | 00193564529909 |
| Image Info | These images are actual |
| Inside Diameter Inner | NA in |
| Inside Diameter Middle | NA in |
| Inside Diameter Outer | 0.580 / 0.742 in |
| Installed Height | 1.470 in |
| Installed Load | 90 lb |
| Max Bind | 0.900 in |
| Max Lift | 0.500 in |
| Open Height | 0.970 in |
| Open Load | 252 in |
| Outside Diameter Outer | 0.943 / 1.105 in |
| Series | STD |
| Spring Rate | 324 lb/in |
| Type | Ovate Wire Beehive |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “PAC Ford 4.6L 4V .500 lift Ovate Beehive Valve Spring” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.