PAC Dual Drag Race 1300 Series Valve Spring (was 1331 H)
45,05 €
Esgotado
REF:
PAC-1337
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | PAC |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| Additional Info | TAFC and Pro-Mod Alcohol Engines |
| GTIN | 00193564535207 |
| Inside Diameter Inner | 0.735 in |
| Inside Diameter Middle | NA in |
| Inside Diameter Outer | 1.075 in |
| Installed Height | 2.300 in |
| Installed Load | 600 lb |
| Max Bind | 1.230 in |
| Max Lift | 1.000 in |
| Open Height | 1.300 in |
| Open Load | 1500 in |
| Outside Diameter Outer | 1.561 in |
| Series | PREMIUM |
| Spring Rate | 900 lb/in |
| Type | Dual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “PAC Dual Drag Race 1300 Series Valve Spring (was 1331 H)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.