PAC Dual Drag Race 1300 Series Valve Spring 1.514 OD 2.100 0
692,75 €
Esgotado
REF:
PAC-1332-16
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | PAC |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| Additional Info | For Comp and Super Stock engines |
| GTIN | 00193564532084 |
| Inside Diameter Inner | 0.726 in |
| Inside Diameter Middle | NA in |
| Inside Diameter Outer | 1.050 in |
| Installed Height | 2.100 in |
| Installed Load | 350 lb |
| Max Bind | 1.160 in |
| Max Lift | 0.900 in |
| Open Height | 1.200 in |
| Open Load | 1127 in |
| Outside Diameter Outer | 1.514 in |
| Series | PREMIUM |
| Spring Rate | 863 lb/in |
| Type | Dual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “PAC Dual Drag Race 1300 Series Valve Spring 1.514 OD 2.100 0” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.