PAC Drag Race 1300 Series Valve Spring 1.695 Triple – Pro St
46,94 €
Esgotado
REF:
PAC-1353
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | PAC |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| Additional Info | For Pro Stock and Mountain Motor applications |
| GTIN | 00193564530615 |
| Image Info | These images are actual |
| Inside Diameter Inner | 0.635 in |
| Inside Diameter Middle | 0.871 in |
| Inside Diameter Outer | 1.195 in |
| Installed Height | 2.300 in |
| Installed Load | 500 lb |
| Max Bind | 1.140 in |
| Max Lift | 1.100 in |
| Open Height | 1.200 in |
| Open Load | 1500 in |
| Outside Diameter Outer | 1.695 in |
| Series | PREMIUM |
| Spring Rate | 900 lb/in |
| Type | Triple |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “PAC Drag Race 1300 Series Valve Spring 1.695 Triple – Pro St” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.