PAC Circle Track 1200 Series Valve Spring 1.539 Dual & Dampe
31,19 €
Esgotado
REF:
PAC-1227
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | PAC |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| Additional Info | General endurance spring for high lift flat tappet applications. |
| GTIN | 00193564529954 |
| Image Info | These images are actual |
| Inside Diameter Inner | 0.731 in |
| Inside Diameter Middle | NA in |
| Inside Diameter Outer | 1.125 in |
| Installed Height | 1.950 in |
| Installed Load | 200 lb |
| Max Bind | 1.130 in |
| Max Lift | 0.700 in |
| Open Height | 1.250 in |
| Open Load | 550 in |
| Outside Diameter Outer | 1.539 in |
| Series | STD |
| Spring Rate | 500 lb/in |
| Type | Dual w/Damper |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “PAC Circle Track 1200 Series Valve Spring 1.539 Dual & Dampe” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.