Mitsubishi Eclipse ’88-92 4G63 2.0L(1400HD)-14cc(8.5:1)-
718,87 €
Esgotado
REF:
WK625M865AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 6-bolt, 2.4L 16v – 4G64 |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 35.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -14.0 cc |
| GTIN | 00193564111357 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | 8650XX |
| Stroke | 100.00 mm |
| Weight - Nominal | 357 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Mitsubishi Eclipse ’88-92 4G63 2.0L(1400HD)-14cc(8.5:1)-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.