Manley Piston Subaru EJ257 WRX STi 100.00mm B 1.130 CH -14cc
231,53 €
Esgotado
REF:
632505CE-1
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.5L 16v – EJ255, 2.5L 16v – EJ257 |
| Additional Info | Dish type. Includes 9310 Extreme Duty wrist pin and round wire locks. |
| Bore - Actual | 100.00 mm |
| Compression Height | 28.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.8:1 |
| Dome Volume | -14 cc |
| GTIN | 00807298088181 |
| Head Volume | 51 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 196,85 mm |
| Package Weight | 566.99 g |
| Package Width | 139,70 mm |
| Rod Length | 130.48 mm |
| Stroke | 83.00 mm |
| Weight - Nominal | 428 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Subaru EJ257 WRX STi 100.00mm B 1.130 CH -14cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.