Manley Piston Set Toyota 2JZ-GTE 86.00mm B 1.338 CH -2.50cc
1 094,09 €
Esgotado
REF:
609100C-6
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Additional Info | Flat top type. Includes premium chrome moly wrist pin and round wire locks. |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Compression Height | 33.99 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Dome Volume | -2,5 cc |
| GTIN | 00807298083933 |
| Head Volume | 45 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 3401.93 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Rod Length | 141.99 mm |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 347 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set Toyota 2JZ-GTE 86.00mm B 1.338 CH -2.50cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.