Manley Piston Set Mits 2.0L 4B11T 86.50mm B 1.313 CH 2.00cc
1 036,55 €
Esgotado
REF:
614305CE-4
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4B11T |
| Additional Info | Dome type. Includes 9310 Extreme Duty wrist pin and round wire locks. |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Compression Height | 33.35 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Dome Volume | 2 cc |
| GTIN | 00807298106540 |
| Head Volume | 49 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 2267.95 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Rod Length | 143.66 mm |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 390 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set Mits 2.0L 4B11T 86.50mm B 1.313 CH 2.00cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.