Manley Piston Set Mazda 2.3 DISI T 87.75mm B 1.270 CH-13.3cc
859,12 €
Esgotado
REF:
630002CE-4
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 2.3L 16v – MZR DISI |
| Additional Info | Dish type. Includes 9310 Extreme Duty wrist pin and round wire locks. |
| Bore - Actual | 87.75 mm |
| Compression Height | 32.26 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Dome Volume | -13,3 cc |
| GTIN | 00807298108889 |
| Head Volume | 42 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 2267.95 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Rod Length | 150.55 mm |
| Stroke | 94.00 mm |
| Weight - Nominal | 375 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set Mazda 2.3 DISI T 87.75mm B 1.270 CH-13.3cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.