Manley Piston Set Honda 2.0L K20A 86.00mm B 1.181 CH -6.50cc
666,99 €
Esgotado
REF:
610000-4
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – K20A/Z |
| Additional Info | Dish type. Includes premium chrome moly wrist pin and round wire locks. |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Dome Volume | -6,5 cc |
| GTIN | 00807298027883 |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 2267.95 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Rod Length | 138.99 mm |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 319 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set Honda 2.0L K20A 86.00mm B 1.181 CH -6.50cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.