Manley Piston Set Chry 6.4L Hemi 4.095 B 1.210 CH -20.50cc
1 220,31 €
Esgotado
REF:
598905CE-8
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | HEMI – GEN 3 |
| Bore - Actual | 4.095 in |
| Compression Height | 1.210 in |
| Dome Volume | -21 cc |
| Engine Type | 6.4L HEMI |
| GTIN | 00807298094779 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 4535.90 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Rod Length | 6.200 in |
| Stroke | 3.724 in |
| Weight - Nominal | 396 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set Chry 6.4L Hemi 4.095 B 1.210 CH -20.50cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.