Manley Piston Set Chevrolet LS 4.065 B 1.304 CH -10.00cc
1 220,31 €
Esgotado
REF:
596165CE-8
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| Bore - Actual | 4.065 in |
| Compression Height | 1.304 in |
| Dome Volume | -10 cc |
| GTIN | 00807298098333 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 4535.90 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 3.622 in |
| Weight - Nominal | 453 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set Chevrolet LS 4.065 B 1.304 CH -10.00cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.